Padel Club Kuopio ry on uusi kuopiolainen padelseura, jonka tavoitteena on tehdä tämä upea laji tunnetuksi Kuopiossa  ja rakentaa aktiivista padelyhteisöä kaupunkiin. Seura pelaa Padel Club Finland Bellanrannan klubilla sekä kesäkuussa avattavilla Bellanpuiston padelin ulkokentillä.

Toivotamme sinut lämpimästi tervetulleeksi seuraamme! Haluamme pitää pelaajistamme hyvää huolta ja tarjoamme vaihtuvia etuja sekä erilaisia tapahtumia pitkin vuotta. Seuran jäsenmaksu on 40 €/kausi.

Liittymällä seuran jäseneksi olet samalla padelliiton jäsen ja voit osallistua mm. virallisiin kilpailuihin Suomessa (Kansalliset kisat, Finnish Padel Tour, SM-kisat). Jäsenenä sinulla on osallistumisoikeus seuran tapahtumiin ja pelimatkoihin, saat alennusta valmennustunneista ja -kursseista sekä 10 % alennuksen Bellanrannan ja Bellanpuiston Padel Shopin tuotteista (pl.pallot).

Liity seuran jäseneksi toimimalla seuraavasti:

  1. Lataa SuomiSport-aplikaatio ja rekisteröidy Suomisportin jäseneksi tai rekisteröidy osoitteessa www.suomisport.fi
  2. Kopioi oheinen kutsulinkki selaimeesi, jonka hyväksymällä liityt Padel Club Kuopio ry:n seurapalveluun SuomiSportissa https://seurat.suomisport.fi/invite/0c2f684f-9f94-44fd-8094-c7477c50d994
  3. Kun tämä on tehty, sinulle tulee Suomisport-sovellukseen vuorokauden sisällä jäsenmaksu 2020 (sovelluksen kohtaan Ryhmien tapahtumat / Maksut).

Lisätietoja jäseneksi liittymisestä saat Padel Club Kuopio ry:n puheenjohtajalta Katariina Karjalaiselta, karjalainen.katariina1@gmail.com, puh. 044 300 8953.

Seuratoimintaan liittyen voit olla yhteydessä Antti Pakkalaan, antti.pakkala@padelclub.fi, puh. 044 244 8449.